Feb 13 2010

עם רגל אחת בקבר? כבר?

Published by at 20:19 under רות בודקת

אני בת 26, אני מזכירה את זה לכם לפני שאתעמק בפוסט הקרוב שעניינו –  חווית השימוש שלי מהמוצרים של חברת הקוסמטיקה Vichy.

לפני כמה שבועות הוזמנתי לכתוב על קמפיין של חברת Vichy שהזמין בנות להעלות תמונה שלהן לאתר האינטרנט ולקבל בחזרה תמונה שעברה פוטושופ. הפעם קבלתי את המוצר עצמו על מנת להתנסות ולספר. כיוון שתמיד רציתי להיות כמו "ברכה בודקת", לקבל מוצרים בחינם רק על מנת שאוכל לחלוק את דעתי האישית עליהם ואולי גם לחלק כוכבים,  כמובן שלא היססתי ומייד אצתי רצתי לקבלת המתנות. ואז גיליתי להפתעתי שמדובר בשני תכשירים שלא חשבתי שאשים על מדפי לפחות בחמש שנים הקרובות. האחד הינו בקבוקון זכוכית קטן הנועד לטיפול נוגד חמצון למראה "עור חדש" והתכשיר המלווה אותו הוא כמובן תחליב לחות שנועד גם כן להשגת עור צעיר וחלק.

הבנתי שאני, שעוד תלויה בתכשירים האמורים להגן על פני מפני נזקי גיל ההתבגרות צריכה לעבור כעת לפאזה אחרת לחלוטין. ואז התחלתי לתהות האם פספסתי את השלב שבו העור פנים שלי אמור להיות נקי זוהר וחלק, האם בעיית החצ'קונים התחלפה בן רגע בבעיה אחרת שתלווה אותי עד הסוף המר?

כמובן שבאותו רגע נגשתי למראה בחדר השינה והתחלתי לעוות את פני מול בבואתי תוך בחינת הסדקים החדשים שהופיעו בלי לבקש רשות. הם עוד מעטים ונראים היטב רק באור מלא, אך ידעתי שזו רק ההתחלה, אני כבר בת עשרים ושש, קרובה יותר לגיל חמישים מאשר ליום שבו נולדתי. רגע לפני שנפלתי לדכאון קליל ומרמור מלווה בחפיסת שוקולד פרה נזכרתי שבמקרר מחכה לי תכשיר שיוכל להציל אותי מגורל ההזדקנות.

אז כן, את הVichy  אקוואליה אנטיאוקס, טיפול נוגד חימצון אני אמורה לשמור במקרר. כל תהליך הכנתו גרמה לי להרגיש כמו הרמיוני בשיעור שיקוי. תהליך רקיחת התחליב כוללת ערבוב אבקה מסתורית עם סרום המונח בצנצנת, סגירת הצנצנת בטפטפת (כן כן, טפטפת) והנחה במקרר. היה מעניין. בבוקר שלמחרת יכולתי סוף סוף לבדוק את המוצר על פני. האזהרות על הקופסא מעט מדאיגות, צריך להרחיק מילדים, הוא עלול להשאיר כתמים על הבגדים, הוא טוב לשימוש רק ל21 ימים לאחר הפתיחה וצריך לשטוף את הידיים לאחר השימוש. התכשיר עצמו הרגיש נעים ונספג בן רגע. לאחר ששטפתי את ידי פתחתי את תחליב הלחות. השימוש בו אינו מורכב כמו הראשון, מדובר בקרם לחות לפנים פשוט שעשה לי נעים וטוב.

בתכשיר כמו Vichy לא השתמשתי מעולם לא רק בשל העובדה שעוד לא חשתי נזקקת לתכשיר שיטפל בהזדקנות העור. בדרך כלל כאשר אני מחפשת לקנות תכשירים אני הולכת ישר על הפשוטים והזולים. מבחנתי לבזבז למעלה מחמישים שקל על קרם לחות לפנים זו שטות ואני סומכת על כל המחקרים שאומרים שבאמת אין הבדל משמעותי בהרכב של התכשירים היקרים שעולים מאות שקלים לזולים. אבל התחושה של התכשיר על הפנים היא אחרת לגמרי מכל תכשיר זול שהשתמשתי בו עד עכשיו. אני לא יודעת מה עומד מאחורי זה, אולי זה פסיכולוגי לחלוטין אבל זה הרגיש לי איכותי וטוב.

את התוצאות אני אמורה לראות רק בעוד שלושה שבועות מהשימוש הראשון. עד אז אאלץ לאזור סבלנות, לקוות לטוב ולהימנע ממחשבות סוררות על ההזדקנות הקרבה.

5 responses so far

5 Responses to “עם רגל אחת בקבר? כבר?”

 1. נטע הגיב:

  בכל מקרה זה טוב להתחיל להשתמש בנוגדי חמצון בגיל מוקדם, אז זה ממש לא נורא ולא מעיד על כלום להשתמש במוצרים האלו כבר בגילך.
  למרות שזה באמת נורא יקר…

 2. מיכל הגיב:

  נטע, אני לא מסכימה כלל וכלל!!!
  גם אני אגב קיבלתי את המוצרים להתנסות וגם אני אתנסה בהם, תוך ידיעה והודאה בכך שאני חושבת שזה מגוחך שנתחיל להשתמש במוצרים האלה בגילנו. בעיקר בגלל שהמוצרים האלה נורא יקרים – אני כמובן לא חותמת על מה שאני אומרת, אבל סביר להניח שהמוצרים האלה, ולא רק אלה, אלא בכלליות כל מיני מוצרי לחות למיניהם, בין אם הם יקרים יותר או יקרים פחות, העור מתמכר אליהם, בדיוק כמו שאנחנו יכולים להתמכר לסיגריות או מה שזה לא יהיה ואז הוא פשוט מזדקן באמת יותר מהר. זה פשוט נשמע לי הגיוני.בהרבה מהפעמים אני יוצאת מנקודת הנחה שמדובר בהונאה מבחינת היעילות וגזל כספי מבחינה כלכלית. וישי בכל מקרה ידועים כחברה מאד יוקרתית בכל הנוגע למוצרי טיפוח.

  ובכל זאת, אני שומרת על ראש פתוח, אתנסה במוצר ואדע לומר אם באמת שווה להתחיל למתוח את העור בצורות משונות כבר בגיל שלנו.

 3. עופר הגיב:

  תעשי מה שאני עושה – תגדלי זקן וככה לא יהיה לך אכפת מכל מיני סדקים או הזדקנויות למיניהן!

 4. סיון הגיב:

  גם אני לא מסכימה שצריך להתחיל להשתמש במוצרים שכאלו בגיל מוקדם יחסית כמו גיל 26, זה נראה לי קצת הזוי.
  אני אישית מעולם לא קניתי מוצרים לטיפוח עור הפנים בין אם הם זולים או יקרים ואני גם לא חושבת שאני אתחיל בזמן הקרוב, בעיקר משום שאני שונאת את הרגשת הדביקות שנותרת לאחר השימוש בקרמים, והידיעה שלאחר שאשתמש בתכשיר פעם או פעמיים הוא ישב לי על המדף ויעלה אבק. אני מניחה שכאשר הבחירה תהיה בין להתחיל להשתמש בתכשירים למניעת הזדקנות העור לבין מתיחות פנים למיניהן אבחר בתכשירים, אבל בינתיים אני אשתדל לשתות הרבה מים.
  או שאשתמש בעצה של עופר.

 5. ruths הגיב:

  תאכלס העצה של עופר שולטת

כתיבת תגובה

This is a blog At.CorKy.Net