Aug 30 2009

אישה משוחררת

Published by at 20:09 under רק על עצמי לספר ידעתי

אף על פי שכבר סיימתי את לימודי התואר הראשון שלי בקולנוע נותרה לי עוד משימה אחרונה – עבודת סמינר. בשל שאיפותי להפוך לאדם נאור יותר ובעיקר בגלל שלא הייתה לי אף ברירה אחרת עם המערכת שעות שנתנה לי בסמסטר האחרון בחרתי בסמינר שעיקרו תיאוריות פמניסטיות. ועכשיו לקראת הסמינר הצפתי את עצמי באין סוף מאמרים שנכתבו על ידי פמניסטיות בכל רחבי העולם. במקום לגרום לי להרגיש כאישה משוחררת וחזקה שמסוגלת לכל, נכנסתי לדכאון עמוק.

באותו הזמן שהתייסרתי על היותי אישה חלשה שנכנעת לתכתיבים של העולם הפטריארכלי ואינה מוכנה לקבל שינוי ולא לגלח את רגליה לפני שאני עומדת לפגוש את בן זוגי, התמזל מזלי ונבחרתי להשתתף בפרוייקט תוכן חדש במסגרת ההשקה של היפנוז-דרמה מבית לנקום. מדובר בהשקה של מסקרה חדשה שאמורה ליצור בעפעפינו מבט עוצמתי ודרמתי יותר.

ואז חשבתי על רעיון שאם הייתי כותבת אותו בסמינר בטח היו מכריחים אותי לחזור על כל לימודי משנה א' או גרוע מכך – להמיר את התואר בקולנוע בתואר בלימודי מגדר ולהעביר את כל שלושת השנים הקרובות בלמידה מחודשת אודות הנשיות הבוערת והחזקה שבתוכי.

אז הרעיון שלי הוא כזה – במקום להפוך לאישה משוחררת, במקום לשרוף חזיות ולנסות להוכיח שאני חכמה ומוצלחת יותר מכל גבר שעובר ברחוב, אני יכולה לעטות על עצמי את המראה הדרמתי בעזרת המסקרה הזו, ובכל פעם שאיזה גברבר יפקפק ביכולתי אשפריץ עליו כוחניות ועוצמה. כך אני אוכל בו זמנית להנות מהנשיות שלי, להסתובב בחופשיות בחנויות הבגדים האהובות שלי, לפזז בעקבים, לדבר על כמה תינוקות הם חמודים, לבכות בסרטים בלי שאף אחד יפקפק בכך שאני באיזשהי מידה פחות חכמה ופחות חזקה מכל גבר שהוא.

ועכשיו ברצינות – עם כל הכבוד לסוזאן בי אנטוני ובטי פרידן וכל הנשים שהרימו את קולן למעננו, ואו הו – יש לי גלונים של כבוד אליהן ולמעשיהן, בזכותן אני יכולה להנות מכל העולמות.  טוב לי להנות מהנשיות "המדוכאת" שלי, לנעול סמלים פאלים לרגליי ולצבוע את ריסיי בצבעים דרמתיים. הרי אני יודעת שאני חכמה, מוכשרת ומוצלחת בהרבה מרוב הגברים שבחיי. אז נכון שהחברה הפטריארכלית תנסה לעכב אותי בדרך שלי להצלחה, אז מה, אני נהנית מהאתגר.

אה וכמעט שכחתי – אם גם את/ה רוצה להינות ממסקרה מוקטנת של היפנוז -דרמה לחצ/י כאן או הצטרפ/י לקבוצה בפייסבוק.


בינתיים כתבתי כמעט ארבע מאות מילים בפוסט האחרון ואף מילה בסמינר, מה יהיה איתי?

YouTube Preview Image

רות ס(וף).

11 responses so far

11 Responses to “אישה משוחררת”

 1. יעל הגיב:

  חח רות יקירתי, גמאני ממש אבל ממש באותו מצב כמוך, גמאני סיימתי כרגע תואר ראשון וכל מה שמפריד ביננו זו עבודת הסמינר, וגמאני כותבת פה ובכל מרחב וירטואלי תגובות בדיחות ומעוררת ויכוחים רק לא נוגעת באותו סמינר..הצחיק אותי כי ממש הזכרת לי את עצמי…בהצלחה בעבודה 🙂

 2. ruths הגיב:

  תודה יעל, אני מקווה שיהיה בסדר. במקרה הכי גרוע אני אאסוף את כל הגיבובים שלי כאן, אדפיס אותם, אוסיף ביבליוגרפיה ושער ואקווה ל56.

 3. רוני הגיב:

  זו את שם בתמונה?
  פמניזם זה אווט, לי אין בעיה שימשיכו לשלם עלי, ולפרנס אותי.
  את צודקת לגמרי.

 4. מורן הגיב:

  ולי יש עוד שלוש שנים לתואר, מה את מתלוננת בכלל.
  ולימודי מגדר, ככה הגעתי לבלוג שלך. אני לא יודעת איך להתייחס אליו מבחינה פמיניסטית, אבל ממש בא לי מסקרה 🙂

 5. אורן הגיב:

  מה רות, מה יהיה עם הלימורים שלך?
  אגב, אם אני בן גם מותר לי ליהנות מהמסקרה? מה את אומרת…

 6. מאסטר הגיב:

  פמיניזם זה בולשיט, בואי ואכלכל אותך לשארית חייך ותראי איך את לא רואה את הפמיניזם ממטר.

 7. ruths הגיב:

  נשמע מעולה מאסטר, אבל אני לא בקטע של בגדי עור ומכות בטוסיק, מתאים לך בכל זאת?

 8. מאסטר הגיב:

  מכות בטוסיק זה כיף, מה הבעיה?
  למה בגדי עור כשאפשר להיות עירומים?
  אני לא מבין מה הבעיה שלך.

 9. ruths הגיב:

  שום בעיה, פשוט אוהבת לשמור על עור חלק ועדין ולא מצולק ומדמם.
  אז יש כסף או לא?

 10. עופר הגיב:

  חחח עומר אסף אמר לך לרשום את כל זה?

 11. חחח אוהבת את הפוסט בהצלחה (-:

כתיבת תגובה

This is a blog At.CorKy.Net